Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

VODNÁŘ 

(21.1.-20.2.)

Obrazně řečeno, Vodnář je v konfrontaci se životem kdykoli připraven ke "skoku". Je plný nadšení, život a svět neprožívá staticky, nýbrž maximálně dynamicky, pružně. Nejednou se z něj stává extremista, milující akci a vzrušení (pěstuje třeba nevšední sporty). "Připravenost ke skoku" se rovněž projevuje ve vědecké oblasti a obecně tam, kde se děje nějaký pokrok, nebo píšou dějiny. Bývají z nich výrazné osobnosti, které jakoby najednou vyjdou "odnikud" na scénu života nebo je naopak čeká brzký pád. K úspěchu přispívá sebejistota, sebedůvěra a schopnost využít to, co se díky své píli naučili. Největším záporem Vodnářů je lenost, pokud jí propadnou, nedostanou se nikam. Musí na sobě neustále pracovat, jít za svými ambicemi. Měli by také pamatovat na skromnost a vždy si zachovat důstojnou tvář - jinak se z nich stanou chvastouni a surovci. Uplatnění nalézají v obchodní sféře - stávají se z nich byznysmeni (umí dobře smlouvat). Výborně se hodí na posty právníků a mají politické nadání. Bez obav je můžeme postavit do čela společnosti, poradí si. Jak jsme již naznačili výše, díky technickým vlohám se z nich často stávají konstruktéři, vynálezci či průkopníci. Vodnář se hodí ke všem znamením. Avšak Lev, Váhy a Blíženci patří mezi favority.

Vládce znamení: Uran, Saturn
Živel znamení: vzduch
Soulad se znamením: Blíženci, Váhy
Barva: modrá, šedá
Kov: olovo
Rostliny: narcis, tulipán, třešeň , rozmarýn, topol, kapradí
Magické číslo: 22
Šťastná čísla: 2, 30, 4, 9, 10, 15, 39, 45, 49
Příznivé dny: čtvrtek, pátek, sobota
Povaha: sangvinická

Obrazek

Láska:

Vaše znamení se dokáže vypořádat s čímkoliv, na co jiní potřebují více času, přece jen je ale pro vás mnoho věcí tajemstvím. Skrze nepřející Merkur nefungujete doma jako praktičtí lidé. Přesto si dokážete najít prostor pro děti, ve kterém vás baví projevovat se. Partneři ve vás mohou klást silnou důvěru, často větší, než chcete. Pozitivně na vás ke konci měsíce díky Venuši působí nová známost, které si můžete užívat.

Práce:

Máte pocit neschopnosti, který se vás po nějakou dobu drží. V oblasti výroby kvalitního zboží a prodeje IT novinek pracujte na lepších vztazích s klienty. Slunce pomalu přechází do znamení Blíženců, což ve vás probudí větší aktivitu a potřebu dělat komunikativně důležitou činnost, ze které by něco získali i ostatní. Podobně i přechod Marsu ve vás uvolňuje pozitivní síly, které začátkem měsíce ustrnuly.

Peníze:

Všímejte si víc potřeb svých klientů i kolegů a nedělejte tolik změn ve svých financích i na pracovišti. Když vaše nervy vydrží, dokážete vytvořit i novou organizační stránku účetnictví pro firmu.

Cestování:

Pokud se dáte dohromady s těmi pravými lidmi na služební cestě a při motivačních kurzech, získáte mnoho dobrých známých, kteří vám mohou otevřít nové obzory, ve kterých byste mohli být šťastní a spokojení.

Zdraví:

Pokud jste měli problém s trávením, jistě se těchto potíží zbavujete, pozor ale na možné zlomeniny, chraňte se při sportu.