Jdi na obsah Jdi na menu
 


ŠTÍR

(24.10.-22.11.)

Štír Nápadně připomíná znamení Raka, avšak má jistou odlišnost. Nosí totiž s sebou zbraň, což se symbolicky odráží i v jeho povaze, jak si ještě řekneme. Jste-li narozeni v intervalu 24. říjen (podzimní rovnodennost) - 22. listopad, pak se jedná právě o Vás!
Štíři jsou často povahy tiché (ba tajnůstkářské), drží se stranou (avšak ne úplně mimo, jen tak ve stínu, aby jim nic neuniklo a byli svědky všeho). Nicméně pozor na ně (Štíři, teď se neurazte, mějte nadhled, však sami dobře víte, o čem mluvím), pokud se vyburcují k činnosti, jdou jednoznačně, nesmlouvavě, s jistou dávkou agresivity a přímočaře za svým. Situace pak povětšinou dopadá v jejich prospěch. Pokud se jedná o záležitosti celku, dokáží se za něj postavit a okolnosti dopadají pro kolektiv dobře. Tito lidé jsou pak velice váženi, ale je to většinou samolibost a panovačnost, jíž se izolují. Vystačí si sami se sebou. Nekompromisnost, cit (nejednou i chuť)pro boj, svárlivost - atributy vodního znamení, jenž alchymisté nazývali Scorpio. Často se pod jejich ohnivou maskou skrývá chlad a kamenná trpělivost, to může jejich vítězství jen prospět. Štíři musí mít prostě vždy navrch. Úspěchu a naplnění dojdou snad na všech vedoucích místech. Ředitelé, vyšetřovatelé, právníci, manažeři - skvělé uplatnění jejich vlastností a dispozic. Rak a Ryby bývají vhodnými partnery, ale Býka nepředčí nikdo. Obecně lze říci, že Štír přináší do vztahu energii a podnikavost. Je-li Štír spojen s Pannou či Lvem, soužití může rovněž klapat.

Vládce znamení: Pluto, Mars
Živel znamení: voda
Soulad se znamením: Rak, Ryby
Barva: černá, rumělková, fialová
Kov: železo
Rostliny: cypřiš, narcis, jeřabina, broskvoň
Magické číslo: 4
Šťastná čísla: 5, 7, 9, 11, 23, 25, 47, 65, 325
Příznivé dny: čtvrtek, pátek
Povaha: flegmaticko-cholerická

Obrazek

Láska:

 Nebudete sice v oblasti lásky a vztahů šťastní, na to jsou Venuše a Slunce příliš negativní. Dokážete se však v každodenní činnosti lépe vyrovnat s dětmi, což je někdy hodně důležité. Nesmíte zapomínat, že příbuzní jsou pro vás rádi sympatičtí, pokud jim dovolíte takovými být, nepůsobte provokativně. Pozitivní partner zmírňuje možný pocit neštěstí.

Práce:

Vaše znamení bude mít pro tento měsíc díky silnému Plutu zvláštní pracovní postavení. Znamená podporu vaší osoby ze strany nadřízených a také umožňuje dělat na nových projektech, které máte možnost vést. Nejste příliš úspěšní v obchodu ani při práci s veřejností, máte však velkou šanci učit se od zkušenějších kolegů, buďte přístupnější.

Peníze:

Slunce vás dělá skromnějšími. Pokud jste pracovníci výzkumných zařízení či laboratoří, můžete dosáhnout zisků. Dokonce se ke konci měsíce vaše analýzy a strategie trhů dostanou na pravá místa. Pro mnoho z vás to znamená trvalejší finanční zabezpečení, které teď víc potřebujete a vyhledáváte.

Cestování:

Při cestování vlakem nebo autobusem vám často skrze Venuši chybí dostatečné pohodlí a musíte někdy počítat s výlukami nebo s dopravní zácpou.

Zdraví:

Přechod planet do znamení Býka ve vás sice vyvolává určité problémy psychického rázu, ale pozitivní vazba na Neptun ke konci měsíce přinese spoustu zajímavých možností, jak rozvíjet pracovní a intelektuální nadání díky ochotě plavat a pobývat ve wellness centru.