Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nejtěžší věcí na světě na porozumění je daň z příjmu.
Albert Einstein

 
dnes je pondělí 11.5.2009
 svátek má Svatava

v tento den se narodili třeba:Josef Zíma(1932)Tomáš Dvořák(1972)Iva Fruhlingová(1982)...                                                                                                                    a naopak-umřel Bob Marley(1981)

  v roce 1858 byl stát Minnesota připojen k USA                                                                                                                               A teď několik tipů na dnešní den:

Nevíte co dnes k obědu?Co třeba Vepřový perkelt

velmi chutný pokrm ,jehož původ nájdeme v Maďarsku

recept:

Cibuli s česnekem oloupeme. Cibuli nasekáme na jemné kostičky, česnek utřeme se solí. Slaninu nakrájíme na kostičky a vepřové maso (kýtu nebo plec) po omytí a osušení na kostky.

Slaninu rozpustíme na pánvi, přidáme cibulku, zpěníme, vmícháme sladkou papriku a podlijeme troškou vody. Do základu dáme maso, trošku soli a dusíme do poloměkka.

Pak přidáme protlak s utřeným česnekem, promícháme, zaprášíme hladkou moukou, orestujeme a dusíme asi 15 minut. Pak zalijeme vodou, povaříme a můžeme podávat.

Vynikající přílohou k vepřovému perkeltu jsou těstoviny.

 

DOBROU CHUŤ!

TV-tip:

ČT1 22:25-J.P.BELMONDO ve filmu Eso es                                                           Jo Cavalier (JEAN-PAUL BELMONDO) je trénerom francúzskeho národného boxerského tímu, ktorý cestuje roku 1936 na Letnú olympiádu do nacistického Nemecka. Jo sa teší sa najmä na to, ako si to jeho chlapci rozdajú s nemeckými boxermi priamo pred tvárou nacistických pohlavárov, medzi ktorými nechýba ani Adolf Hitler (GÜNTER MEISNER). Pre svoju otvorenú a nespútanú povahu sa, samozrejme, v diktátorskom štáte dostane takmer okamžite do konfliktu s režimom. 

Obrazek

 

 

 

 

Tip na dovolenou:

Český Ráj-Zámek Hrubá Skála

Obrazek

 

Hotel Zámek Hrubá skála je romantický zámek ze 14. století stojící na mohutných pískovcových skaliscích uprostřed lokality Český ráj.
Zámecký restaurant s vlastním vinným archivem v gotickém sklepě. Kavárna Café Gallery s letní terasou na hradbách s výhledem na Český ráj. Zámecká vyhlídková věž s nejlepším rozhledem na Český ráj a okolí.
Prostředí a okolí hotelu Zámek Hrubá Skála je mimořádně vhodné pro pobyty rodin s dětmi, relaxaci seniorů a firemní motivační trainingy-teambuildingové programy a relaxační pobyty pro manažery
Na zámku můžete taktéž vyzkoušet například slaňování hradní rokle, střelbu z kuše, dobrodružství na laně, výuku horolezectví, horská kola, přejezdy na kladce nad propastí, boj o hradní poklad, rafting na řece Jizeře.

A ještě tady máme vtip a písničku na dnešní den:

takže nejprve ten vtip:Pepíček: Pepíček: Pepíček: "Tatínku, dnes jsem ušetřil 10 korun!" "Jo, a jak?" "Běžel jsem celou cestu do školy za autobusem." "Tak zítra běž za taxíkem, ušetříš dvě stě!"

a videoklip:

Frozen (Madonna)