Jdi na obsah Jdi na menu
 


PANNA

(23.8.-22.9.)

Lidé narození v tomto období jsou mimořádně zvídaví a hloubaví. Dívají se na život z hlediska rozumu a účelnosti. Zaměřují se na informace praktické, realistické, racionálně zhodnotitelné - řád a harmonie se stávají podstatnou složkou jejich myšlení. Slídí tak dlouho, dokud o určité věci vědí vše, co potřebují. Jsou při této činnosti obdivuhodně obratní. Informace z různých zdrojů dávají dohromady, neznámé si domyslí a sestaví tak neobyčejně přesný obraz. Často si však život zbytečně komplikují. Při sběru informací by se měli soustředit jen na skutečně podstatné, podrobnosti nechat stranou. Vynechat irelevantní detaily a soustředit se na své cíle. Často kritizují dogmatičnost a upozorňují na omyly druhých. Bohužel zapomínají, že i oni nejsou bytosti dokonalé. Chyby dělají také - jen si jich nejsou vědomi. V zásadě jsou však Panny tolerantní.
Rovněž jsou tito jedinci mimořádně citliví k utrpení druhých. Zbytečně se tak trápí. Možná by pomohlo poznání, že vše má vyšší smysl a řád. Nikdo netrpí bez příčiny. Zákony karmy jsou neúprosné a (možná právě proto) spravedlivé. Mysl Panen nejednou podlehne jejich představivosti - vyvolává pak u nich strach z potíží, nehod a problémů.
Různorodá jsou pak uplatnění v zaměstnání. Úspěch nalézají všude tam, kde je potřeba rychlého a správného úsudku - tedy zvláště obchodní sféra. Redaktoři, právníci, učitelé, literáti, stejně tak i návrháři, plánovači, architekti. Někdy je ovšem překážkou určitá uzavřenost a stydlivost. Je ji třeba překonat. Horší je to s partnerským soužitím a manželstvím. Náročná, věčně nespokojená a rýpavá povaha je tomu příčina. Když spolu s těmito jde ruku v ruce ještě tvrdohlavost, problém je nasnadě. Partner pak hledá pochopení jinde. Zřejmě nejlepším řešením je manželství s jinou Pannou. Vztah je pak tolerantní a harmonický. Dále je vhodné uzavřít sňatek Rybou, případně s Býkem nebo Kozorohem.

Vládce znamení: Jupiter
Vládce znamení: Merkur
Živel znamení: země
Soulad se znamením: Býk, Kozoroh
Barva: hnědá, kaštanová
Kov: rtuť
Rostliny: pšenice, hyacint, levandule, borovice, bez
Magické číslo: 7
Šťastná čísla: 3, 4, 8, 10, 33, 64, 260, 2080
Příznivé dny: pondělí, úterý, středa, čtvrtek
Povaha: melancholicko-flegmatická

Obrazek

Láska:

Vůči partnerovi možná budete skrze Saturn trochu neteční a milostný život se vás tolik týkat nebude, ale počkejte na postupný nárůst aktivního jednání, jste sexuálně zdatní. Pokud chcete rozvíjet své umělecké kvality, jistě to rozjasní vaše chvilky s přáteli ke konci června.

Práce:

Vaše znamení se v květnu snaží být co nejvíce schopné v různých oblastech života. Slunce ve znamení Býka spolu s vaším Merkurem vám umožní jednat v práci i vylepšit si materiální situaci. Mars spolu s Venuší vám ukazují nové a lákavé možnosti projevení svých schopností. Pokud jste řemeslníci, nebo se zabýváte dopravou a IT obory, budete mít štěstí na mnoho zakázek. Objevíte sklon snažit se poučovat děti i dospělé.

Peníze:

Okolo 13. června pocítíte větší tlak na realizaci vašich materiálních plánů, které jste si stačili vytyčit už před nějakou dobou. Neměli byste tolik pracovat pro druhé osoby, zabývejte se spíš sami sebou a svými účty.

Cestování:

Díky Plutu nedělejte žádné závažné změny díky služebním cestám, přinesly by vám problémy a komplikace. Udržujte si to, co máte v oblasti obchodu.

Zdraví:

Dnes byste se měli starat o zdravotní stav vašeho partnera. Jen si ke konci měsíce dávejte pozor na pravidelnost v jídle a dobré možnosti osvěžit se na čerstvém vzduchu v lese a na výletech k vodě.