Jdi na obsah Jdi na menu
 


Láska je krásná jen pro toho, kdo ji bere vážně

Immanuel Kant

  Dnes je čtvrtek 14.5.2009 svátek má Bonifác.                                             narození v tento den:Karel IV (1316),Eduard Petiška(1924)   

úmrtí:Viktor Dyk(1931),Ludvík XIII (1643)  události:v roce 1855 byla poprvé vydána kniha Babička Boženy Němcové ,1921-byla založená KSČ,zas v roce 1955 byla podepsána Varšavská smlouva a r.1928 se poprvé objevila postavička Mickey Mouse                                                                                        

---

I dnes tak jako každý den budete něco vařit a nebo navštívite nějakou příjemnou restauraci,hospůdku...no a to právě bude ten správný čas pro náš dnešní Tip na jídlo pro vás:Segedínský guláš,hous.knedlík.Je to jídlo chutné,né náročné na přípravu a docela i levné Co potřebujeme:

Obrazekmaso VEPŘOVÉ,zelí KYSANÉ,smetana KYSANÁ,mouka HLADKÁ,paprika MLETÁ a ještě sádlo,cibule a sůůůůl(přiměřeně)

 

Cibuli nadrobno nakrájíme, na polovině sádla usmažíme do žluta, přidáme na kostky nakrájené maso, osmažíme, vmícháme papriku, podlijeme vodou a dusíme téměř do měkka. Odděleně dusíme na zbytku sádla kysané zelí s trochou vlastní šťávy. Téměř měkké zelí přidáme k masu, zahustíme moukou rozkvrdlanou ve smetaně, přisolíme dle chuti a dusíme do měkka.

Dobrou chuť!

---

Po dobrém jídle jedeme dál-na Slovensko!Dnešní Tip na dovolenou je:Slovensko-aquapark Tatralandia

Obrazek

 

Aquapark Tatralandia je největším vodním parkem nejen na Slovensku, ale i v Čechách a v Polsku, a díky zdroji termální minerální vody je návštevníkům k dispozici po celý rok.Nachází se v jedné z nejbohatších lokalit na zřídla minerálních vod na Slovensku, a to nedaleko Liptovského Mikuláše v obci Liptovský Trnovec.

Obrazek

 

Voda Aquaparku Tatralandie je jedinečná v porovnaní s ostatními geotermálními vodami Liptova, protože částečně obsahuje i mořskou vodu, která se nacházela na území Liptovské kotliny zhruba před 40 milióny roků.Mezi hlavní atrakce  Aquaparku Tatralandia patří hlavně tobogány a bazény. Kromě toho si přímo v bazénu můžete zahrát aquavolejbal či aquabasketbal, pokořit lezeckou stěnu s vodopádem, přejít přes pohyblivé aquapontóny anebo si i zacvičit aquaerobic s vodními noodlami.

---

Samozřejmě i dnes večer bude televize plná seriálů(Ordinace v růžové záhradě,Hercule Poirot,Útěk z vězení...),ale pozor-ve 23:45 uvede Nova Cinema film v hlavních rolích s S.Mylesovou,S.Wardovou...,dnešní TV TIP Zmizení .         

Zdánlivě banální milostný trojúhelník se ve zdech starobylé školy mění ve smrtící hru.Osmnáctiletá Louise jen nerada studuje v odlehlé chátrající internátní škole na anglickém venkově. Jedinou útěchou je jí milenec Matthew, americký malíř, který tu vyučuje umění a bohužel je také manželem její ředitelky Veroniky. Aby mohla být s ním, rozhodne se ve škole zůstat přes pololetní prázdniny. Jsou však Veronikou přistiženi a nedlouho poté Matthew zmizí. Podle Veroniky odjel, protože jejich manželství potřebuje oddechový čas. Louise však začíná tušit, že se e zdech školy děje něco velmi temného, a rozhodne se zjistit, co to je..
                                                                                                                                                                                                                                                        A po filmu Hezké sny!

---

...ale předtím přece jen ještě VTIP a písnička na dnešní den:                                    vtip:Policajt tančí s blondýnkou a ptá se: "Myslíte si, že jsou policajti blbí?" Ona odpoví: "Ne, ale na hymnu jsem ještě netančila!"

písnička:ERA-Mother