Jdi na obsah Jdi na menu
 


BÝK

(21.4.-21.5.)

Hlavním a dominantním rysem tohoto znamení je síla a energie. Nadbytek síly znamená v důsledku tvrdohlavou, neústupnou povahu. Často jdou "přes mrtvoly". Venuše, třímající vladařské žezlo, svým vlivem způsobuje emotivní a iracionální jednání.
V zaměstnání dokáží býci díky daru praktického uvažování uspět ve všech mechanických oborech. Tedy jako inženýři, stavitelé a projektanti. Bývají z nich také schopní účetní a pokladní s mimořádným citem pro peníze. Jakmile vyjde najevo jejich důvěryhodná povaha a charakter, může jim to vynést vysoké postavení v peněžních kruzích. Pokud zabrousí do umělecké oblasti, mají tendenci býti praktiky - věnují se filmu, fotografii apod. Ideálními partnery Býků jsou Štíři, protože se jejich povahy navzájem skvěle doplňují. Porozumět spletité povaze Býka umožňují analytické schopnosti Pannám. Váhy sice přinášejí do soužití pozitiva, nicméně i prvek jakési váhavosti a nestability. Relativně výhodnou kombinaci pro manželství tvoří Taurus s Kozorohem.


Vládce znamení: Venuše
Živel znamení: země
Soulad se znamením: Panna, Kozoroh, Rak, Ryby
Barva: tmavě zelená
Kov: měď


Rostliny: pomněnka, slunečnice, vrba, modřín, dub
Magické číslo: 7
Šťastná čísla: 4, 6, 7, 8, 22, 49, 175, 1225
Příznivé dny: pátek
Povaha: melancholicko-flegmatická

Obrazek

Láska:

Tento měsíc je pro vás velice příjemný, ukáže se ve znamení lásky a harmonie díky Slunci. Užijete si partnerského soužití i krásné přírody. V období od 1. do 9. června vás vládnoucí Venuše nepřestane podporovat.

Práce:

Budete tvůrčími osobnostmi, měli byste se učit pracovat řemeslně, protože vás to může bavit, inspirovat a finančně lépe zajistit. Slunce a Merkur ve znamení Býka hovoří jasně. Vztahy s kolegy ukážou svou sílu, ke konci měsíce bude dobré, když se více snažíte v pracovní oblasti, zlepšujte komunikaci. Celý měsíc bude spíš ve stylu pohody i zvýšené energie díky pozitivnímu spojení Marsu s Uranem, což příznivě přivítáte v oblasti logistiky a IT.

Peníze:

Špatně navázané Pluto vůči vaší vládkyni Venuši do vás vnese strach v oblasti materiálního zajištění domácnosti, s čímž asi budete výrazněji bojovat. Saturn v Panně vás ale povzbuzuje svou stabilitou, peníze jste si totiž stačili vydobýt na kvalitním pracovním postu.

Cestování:

Na silnici i ve služebním autě jste vždy houževnatí a svědomití, ale když máte být v pohodlí, tak cestujete pomaleji, na což si ale musíte dávat z hlediska kontroly pozor.

Zdraví:

Není jisté, jestli se po 20. červnu nebudete více bát nemocí. Jupiter a Luna ukazují na určité problémy s astma, navštivte proto lékaře.