Jdi na obsah Jdi na menu
 


BERAN

(21.3.-20.4.)

Aries, patřící mezi tzv. ohnivá znamení, jest plně pod vlivem mocného Marsu. Je snadné ho rozhněvat, ale stejně rychle se zase uklidní a jedná pak mírně. Berani jsou známí svým uměním říkat pravou věc v pravou chvíli (cítí, že je to tak správně a jednají podle toho). Snadno se učí a mají výbornou paměť. Je to jejich nesporné plus, které dokážou využít ve svůj prospěch. Rádi se baví a mají cit pro hudbu. Ve společnosti jsou tedy oblíbení, občas to ale zaskřípe právě díky jejich vlastnosti říct každému, co si myslí. V podnikání se berani hodí zejména pro obchod zejména s nemovitostmi a jejich zápal a nadšení je výhodný i co se týče financí. Berani bývají schopnými výtvarníky, umělci, zdatnými právníky i státníky a mívají i literární nadání (ale spíše vyjímečně).
Harmonii a soulad nacházejí Berani v manželství s partnery narozenými ve znamení Střelce, Lva nebo v jejich vlastním znamení. Temperamentu Beranů svědčí i partnerství s Váhou či Blížencem.

Vládce znamení: Mars
Živel znamení: oheň
Soulad se znamením: Lev, Střelec
Barva: červená, rubín
Kov: železo
Rostliny: tulipán, karafiát, kopřiva
Magické číslo: 5
Šťastná čísla: 1, 5, 7, 13, 25, 65, 47, 325
Příznivé dny: úterý, sobota, neděle
Povaha: cholerická

Obrazek

Láska:

Různé rozepře a snahy o pochopení s partnerem budou probíhat na různých úrovních.

Práce:

Tento měsíc pro vás bude svým způsobem slabší, naučíte se ale usměrňovat pracovní energii, v čemž vám přeje několik zásadních vlivů. Díky Marsu přecházejícímu do znamení Berana se budete muset více orientovat na své síly a inteligenci. Do 7. června a po 21. červnu projevíte svou pracovitost.

Peníze:

Lidé narození okolo 1. dubna získají několik zajímavých příležitostí, jak si skrze Slunce a Venuši zlepšit hmotné postavení. Váš rozum ukáže, že umíte být v různých podnikavých činnostech velmi inspirováni. Ukážete se jako chápaví jedinci, kterých se ostatní nemusejí dlouho vyptávat na jejich možnosti, všechno zpracujte do detailů, které vás okolo úvěrování napadnou.

Cestování:

Díky dobře navázanému Uranu objevíte mnoho příležitostí, jak získat cestovní výhody. Na silnici sice budete pomalejší, ale možná přijdete na nějaké šetření, za které vás budou mít nadřízení skutečně rádi.

Zdraví:

Máte snahu o zlepšení v oblasti zdraví. Složité období kolem 1. června zvládnete i k nevůli Pluta, ale nesnažte se příliš náročně sportovat a ukazovat fyzické síly, lidé vás nebudou chápat, můžete se ocitnout v hádce.